Žárlivost

17. listopadu 2007 v 22:35 |  SUPER GIRL
ilustrační obrázek
Už ti to s miláčkem pěkně frčí, milujete se a je vám spolu dobře, když tu se na bezmračné obloze začínají objevovat mráčky. "Kdes včera byla, volal jsem ti domů nejmíň stokrát?!" nebo "Jak ses to zase v sobotu oblíkla, to musíš pořád všechny provokovat, vždyť jsi vypadala jak z E55!" Takové a podobné výroky a útoky jsou u něho čím dál častější a jednoho dne zjistíš, že na vašich schůzkách už neřešíte nic jiného než tvou (ne)věrnost a že se ti na ně nechce. Tvůj miláček trpí žárlivostí!

Odborníci o této sebezničující vlastnosti říkají, že je vlastně způsobena nedostatkem sebevědomí, nějakým komplexem, nejistotou. Těžko se to poznává, protože nositel této vlastnosti se navenek chová jako generál, který vždy dosáhne to, co chce.
Chová se jako otrokář? Další z výrazných rysů žárlivců. Většina z nich projevuje svou stížnost nahlas zřetelně a hlasitě: křik, vulgární nadávky, bití, to jsou typické projevy. Jestliže se žárlivec cítí zanedbáván - což je téměř pořád - rozkřičí se. A pěkně nahlas, ať celý svět vidí, jaké on to má trápení! Muži buší pěstmi do čehokoli, ženy jsou zas s to rozmlátit ve vteřině nesmírně vzácný porcelán, který je v rodině už po několik generací.

Po takovém výbuchu zpravidla následují slzy, výčitky ("Vidíš, k čemu jsi mě dohnala?" vyčítá kluk holce, z které si právě udělal boxovací pytel.), tichá domácnost…

Žárlivec má jen svou filozofii, sleduje jen své pocity, nic ostatního ho nezajímá, žít s ním znamená vlastně žít v otrokářství a smířit se s tím, že je s námi nakládáno jako s majetkem.

Co dělat? Jediná rozumná možnost je odejít. To ovšem bývá mnohdy obtížné: leckdo, když si představil ty scény nebo výprask, které ho v případě pokusu o ukončení známosti čekají, si řekne: "Vždyť on/ona zas není tak špatný/á, co by za to jiní dali, kdyby na ně někdo takhle žárlil, není to nic jiného než projev velké lásky."
Omyl! Nemiluje tebe, ale výhradně sebe a své pošramocené sebevědomí, které neunese, že o ně není zájem. Ještě horší situace, když žárlivost, dlouho skrývaná, propukne v manželství, ve které se už vyskytuje nějaký ten potomek. Ale i tak je jediným rozumným a zdravým řešením odchod. Proč se má dítě koukat na to, jak táta buší do mámy a nazývá ji těmi nejhoršími jmény, nebo máma po tátovi háže večeří i s hrncem, ve kterém ji připravovala?! Takže, milé zamilované chupeťandy, jestli se vaše rande podobají spíš policejním výslechům spojeným s kázáním o věrnosti jako o nejhodnotnější lidské vlastnosti, zatněte zuby a vemte nohy na ramena! Možná to bude chvilku bolet, popláčete si, ale zachráníte se. A fajnových kluků, kteří si nepotřebují své sebevědomí budovat na vašich modřinách, je dost.
Zdroj:www.lovetrap.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni aby jsi viděl/a kolikátý návštěvník mého blogu jsi ...

KLIKNI

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama